Akumuliatorių utilizacija

Baterijos ir akumuliatoriai

Čia jūs galite nemokamai atiduoti senas baterijas ir galvaninius elementus

Nešiojamosios baterijos ir akumuliatoriai – tai sandarūs elementai, kuriuos vartotojas gali nesunkiai nešti rankose. Tai bet kurios baterijos ar akumuliatoriai, kuriuos vartotojai paprastai gali naudoti buityje. Jos gali būti vieno elemento baterijos (AA, AAA tipo ir pan.), taip pat baterijos ir akumuliatoriai, kuriuos vartotojai naudoja mobiliuosiuose telefonuose, nešiojamuosiuose kompiuteriuose, belaidžiuose elektros įrankiuose, žaisluose ir buitiniuose prietaisuose (pvz., elektriniuose dantų šepetukuose, skustuvuose ir pan.). Baterijos, išmestos į sąvartynus kartu su buitinėmis atliekomis pradeda irti ir skleisti sunkiuosius metalus, tokius kaip nikelis, kadmis, cinkas, švinas ir kt., kurių dauguma turi kancerogeninį poveikį

  • Sunkieji metalai patekę į aplinką gali pakeisti dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą.
  • Iš aplinkos jie gali patekti į maistui auginamus augalus, ir iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus. Patekę į žmogaus organizmą sunkieji metalai gali pažeisti DNR ir ląsteles, o tai padidina tikimybę susirgti vėžinėmis ligomis.
  • Didelė švino koncentracija gali sukelti ilgalaikį neigiamą poveikį kraujotakos ir nervų sistemai.
  • Kadmis sulėtina baltymų apykaitos procesus organizme, o tai sukelia galvos skausmus, svaigulį, susierzinimą, nemigą, skatina blogą apetitą, pykinimą bei vėmimą, uoslės jautrumo sutrikimus, nosies kraujagyslių trūkinėjimus (kraujavimą), sunkų kvėpavimą, kosulį ir skausmus krūtinės srityje.

Netinkamas naudoti baterijas ir galvaninius elementus reikia palikti specialiose surinkimo talpose, kurios pagamintos taip, kad juose surinktos išeikvotos baterijos nekeltų pavojaus aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Šis simbolis, kuriuo paženklintos baterijos ir akumuliatoriai reiškia, kad baterijų ir akumuliatorių atliekas reikia rinkti atskirai, nešalinti jų kartu su nerūšiuotomis komunalinėmis atliekomis.

Atliekų surinkimą organizuoja:
Atliekų surinkimą vykdo:

Top sezono prekės

Prekiniai ženklai

Duomenų kopijavimas be išankstinio TECDOC sutikimo yra draudžiamas. Ypač draudžiama kopijuoti visą duomenų bazę ir ją platinti. Pažeidus šias autoriaus teises ir nustačius tokius atvejus, nustatyti asmenys bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Tapk atsakingu vairuotoju! Viskas prasideda nuo aplinkosaugos žinių ir įpročių. www.esuatsakingas.lt